Logotyp -
Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego - Rządowego Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO

Konferencja “Czyste powietrze, a eko gospodarowanie” 21.10.2023 r. [FOTO]

Opublikowano 2023-11-06
Kategoria: Aktualności

W dniu 21 października 2023 r. odbyła się konferencja „Czyste powietrze, a eko gospodarowanie”, która miała miejsce w Hotelu Nowy Dwór w Świlczy. Inicjatorami były stowarzyszenia Kobiety Karpat oraz Ekoprzestrzeń Ekologia- Rozwój – Przestrzeń. Konferencja została zorganizowana w ramach projektu „Czyste powietrze, a eko gospodarowanie”  sfinansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności  – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021 – 2030.

Dzięki zaproszonym prelegentom oraz ekspertom uczestnicy wydarzenia poznali sposoby adaptacji do zmian klimatycznych, dowidzieli się jak ważne jest znaczenie terenów zielonych w życiu codziennym człowieka oraz na czym polegają odnawialne źródła energii.

Konferencję otworzyli Pani Prezes Stowarzyszenia Kobiety Karpat Krystyna Wróblewska oraz Pan Jacek Adamowicz prezes Stowarzyszenia Ekoprzestrzeń. Wśród zaproszonych gości obecna była Pani Ewa Draus Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego.

Dziękujemy również uczestnikom i prelegentom (Pani dr Magdalenie Misiorowskiej z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie za wykład „Rola i znaczenie terenów zielonych dla powietrza i życia człowieka” Pani Beacie Adamowicz  ekpertowi stowarzyszenia Ekoprzestrzeń za wykład „Zmiany klimatyczne i możliwości adaptacji do nich”, Panu Sławomirowi Kowalskiemu radcy prawnemu, ekpertowi OZE za wykład “Odnawialne źródła energii – możliwości wykorzystania w gospodarstwach domowych oraz jak zaoszczędzić dbając o środowisko”, Panu Jackowi Adamowiczowi prezesowi stowarzyszenia Ekoprzestrzeń za wykład „Jakość powietrza w Rzeszowie i powiecie rzeszowskim i jego wpływ na nasze zdrowie”.

Uczestnicy konferencji w różnym przedziale wiekowym otrzymali od organizatorów materiały promocyjne w postaci ekologicznej torby bawełnianej, zgniatarki do butelek, kalendarza trójdzielnego, eko smycz, ekologiczny długopis oraz notes. Ponadto dzięki uprzejmości  Regionalnej Dyrekcji lasów Państwowych uczestnicy otrzymali sadzonki drzewek oraz roślin.

Czyste powietrze, a EKO gospodarowanie